آیا استفاده از مواد عطردار درکهنه شوی و مینی واشر برای شستن لباس نوزاد زیان آور است؟

برای شستن لباس نوزاد در لباسشویی کوچک یا مینی واشر  استفاده از شوینده های ملایم مانند صابون، بسیار مناسب است چون شوینده های قوی می توانند به پوست نوزاد آسیب برسانند. صابون ترکیب های آزاردهنده ندارد و می توان از آن برای شستشوی لباس های نوزاد استفاده کرد. اما به دلیل اینکه خاصیت قلیایی صابون از پودرهای شوینده کمتر است، قدرت تمیزکنندگی کمتری دارد. اگر در ماه    های اول تولد که زیاد شیر روی لباس نوزاد می ریزد از صابون استفاده کنید، ممکن است لک روی لباس باقی بماند .

پوست نوزاد بسیار نرم و لطیف است، به طوری که به راحتی می توان آسیب پذیر بودن پوست نوزاد را حس کرد. این حساسیت موجب بسیاری نگرانی ها می شود و باید دانست که لباس یکی از اصلی ترین چیزهایی است که با پوست بدن نوزاد به طور مستقیم در تماس است. از این رو والدین باید ایمن ترین و طبیعی ترین محصول را برای شستن لباس کودک انتخاب کنند ..

پزشکان هم توصیه می کنند هنگام بهره گیری از مینی واشر برای پاک کردن لکه های لباس نوزاد از ملایم ترین شوینده ها استفاده کنید، نه از نرم کننده و محصولاتی که حاوی رنگ و عطر هستند و مراقب هر نوع نشانه حساسیت باشید. در صورت مشاهده نشانه هایی مانند جوش، خشکی و پوسته پوسته شدن یا برآمدگی های قرمز روی پوست نوزاد، با پزشک تماس بگیرید. در بیشتر موارد با شستن کامل تر و آبکشی بیشتر لباس های نوزاد، مشکل برطرف می شود ولی گاهی هم پزشک انجام آزمایش های بیشتر را توصیه می کند.قبل از شستن هر لباس برای اولین بار، اطلاعات مندرج روی بسته بندی آن را بخوانید.بهتر است لباس های نوزاد را جدا از لباس دیگر افراد خانواده بشویید اما اگر از صابون ملایم استفاده کنید این کار ضروری نیست. همیشه لباس نوزاد را در اولین فرصت بشویید چون با ماندن آلودگی روی لباس نوزاد، شستن و پاک کردن لکه ها سخت تر می شود و به همین دلیل است که استفاده از  مینی واشر  و  کهنه شوی سفارش میشود تا مجبور نباشید  برای پر شدن ظرفیت ماشین لباسشویی  بزرگ منتظر  بمانید.

برطرف کردن لکه های چرب روی لباس نوزاد هنگام استفاده از مینی واشر و  کهنه شوی

اگر کرم یا وازلین روی لباس نوزاد ریخت، اول آن را با دستمال بردارید بعد مقداری نمک روی لکه بپاشید. نمک چربی کرم یا وازلین را می‌گیرد و بعد به راحتی می توانیدبا استفاده از مینی واشر  با کمی آب و صابون باقی لکه را از روی لباس پاک کنید . در صورت باقی ماندن لکه از پاک کننده ها و محلول های چندمنظوره استفاده کنید و سپس لباس ها را چند نوبت با آب تنها در مینی واشر بشویید .

 

بر طرف کردن لکه شیر هنگام استفاده از مینی واشر و  کهنه شوی

فرقی نمی‌کند شیر مادر روی لباس نوزاد ریخته باشد یا شیر خشک. در هر دو صورت بعد از خشک شدن، با لکه زشت زردرنگی مواجه خواهید شد. به همین دلیل بهتر است حتما قبل از شیر دادن به نوزاد برایش پیش‌بند ببندید. اگر این کار را نکردید باید بلافاصله بعد از ریختن شیر لباس را با آب گرم و صابون در مینی واشر  قرار داده و بشویید .

 

مینی واش  -  مینی واشر -   کهنه شور   - کهنه شوی   - لباس شویی  کوچک   - لباس شویی نوزاد  -  لباس شویی کودک  -  لباس شویی سطلی  - لباس شویی دستی -سیسمونی  - miniwash  - miniwasher  - babywash